Wilkinson Pomad Kullanımı ve Wilkinson Pomad Yan Etkileri

Genellikle uyuz hastalığına yakalananların uzmanlar tarafından önerisi ile kullandıkları Wilkinson Pomad kaşıntıyı gideren bir ilaç. Bugünkü haberimizde Wilkinson Pomad neye yarar ve ne için kullanılır? Wilkinson Pomad uygulama yöntemini ele aldık.

Uyuz Hastalığı ve Kaşınma

Kaşıntı problemi, özellikle uzun süreli olduğunda fazlasıyla rahatsız etmektedir. Süreç uzadıkça rahatsızlık daha da artmaktadır. Kaşıntı devam ettikçe ise kişide kızarıklık, yara gibi cilt rahatsızlıkları ortaya çıkmaktadır. Bu problemin giderilmesi ise bir an önce doktor kontrolünde ilaç kullanımı ile sağlanmalıdır.

Kaşıntı problemi, uyuz hastalığı önemli ve ciddi bir problem olarak algılanmayarak tedavi edilmezse, erken tedavinin tüm faydaları kaçırılacaktır. Eğer tedavi sağlanmazsa ciddi problemler devam edecek ve dermatolojik olarak daha da kötü bir durum yaşanacaktır. Tedavide yaşanılan gecikme veya tedavi ertelemeleri ciltte zamanla sivilce ve yara oluşturcağı için kısa sürede geçebilecek sorun ek sorunlar yaşatarak insan hayatını ve günlük yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir. Bunların yaşanmaması için de mutlaka tedavi sağlanmalıdır.

UYUZ NASIL BULAŞIR?

Uyuz böceği yaklaşık 0,5 mm. boyutlarında insan derisinde tüneller açarak bu tünellerde yaşamını sürdüren zorunlu bir ektoparazittir. Hayvanlardan kedi, köpek, at veya develerde de uyuz görülebilir; ancak bu hayvan uyuzu etkenleri insana geçse bile şiddetli bir enfestasyona neden olmaz ve normal şartlarda insan derisinde çoğalamayıp geçici bir hastalığa sebep olurlar bu nedenle uyuz hastalığının etkeni olan parazitin asıl olarak insandan insana bulaşı söz konudur ve insan vücudu dışında yaşam siklusunu sürdürmesi mümkün değildir.

Genellikle insandan insana 15-20 dk. süren deri teması ile bulaşabilir. En kolay bulaşma birlikte uyuma yoluyla olurken dans etme, tokalaşma, sarılma gibi temas yoluyla bulaş çok sınırlıdır.

Etken dış ortamda oda sıcaklığında en az 36 saat en uzun 7 gün canlı kalabilmekte olup etkenin bulunduğu giysilerin paylaşılması, yatak, çarşaf, yorgan gibi eşyaların ortak kullanımı bu süreler içinde bulaşa neden olabilir.

Hastalık kış ve bahar aylarında artış gösterirken; yurt-kışla gibi toplu yaşam alanları, aşırı kalabalık ortamlar, göç, kötü beslenme-kötü hijyen, evsizlik bulaşın artışına yardımcı olur.

Neden Wilkinson Pomad ?

Uyuz teşhisi konulduktan sonra verilen birçok ilaç bu parazite karşı başarısız. Fakat yapılan kullanıcı yorumlarında en etkili ilacın wilkinson pomad olduğunu söyleyebiliriz. Bu kremin etkili olmasının en önemli sebebi şu; içeriğinde kükürt ve katran bulunmakta kükürt ve katran uyuz böceğinin bir numaralı düşmanı bu sebeple bu birleşim sayesinde uyuz böceğinin ölmemesi kaçınılmaz oluyor. Ekşi’de vs. okuduğuma göre şu anda ilaç bulunamıyormuş. İddia edilene göre ilaç firması hastalığın biraz daha yayılmasını bekliyormuş ve daha fazla ilaç satmak için geç gönderim yapılacağını söylüyor insanlar.

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kremi kullanmak sabır gerektiren bir süreç çünkü yanık kokusuna benzer ağır bir kokusu var. Uyuz hastalığına yakalanan kişiler bu kremi üç gün boyunca üst üste kullanır. Bu süre içerisinde banyo yapmaz ve kıyafetlerini değiştirmez( dışarı çıkılacaksa iç çamaşırları aynı olmalı üç gün boyunca değişmemeli) dördüncü gün güzel bir banyo ve temiz kıyafetler giyilmeli kıyafetlerin kaynatılması mümkün değilse 90 dereceye atılması giymeden önce kızgın ütüyle iç taraflar özellikle dikiş yerleri ütülenmelidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s