İzmir Oto Ekspertiz Fiyatları Ne Kadar?

İzmir oto ekspertiz fiyatları araç alım ve satım esnasında oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır.

Oto ekspertiz fiyatları yanı sıra önemli olan bir diğer konu ise TSE standartlarına göre yetkili bir kurum tarafından da yaptırmak oldukça büyük önem taşımaktadır. İzmir oto ekspertiz fiyatları ise 373 ,54 TL’den az ve 1.829,57 TL’den fazla olmamak üzere tespit edilen hasar tutarının %1,5’i ücreti alınmaktadır.

Şehir dışı hasarlarda ise hesaplanmış olan ücret üzerine %25 ilave ödeme yapılmaktadır. Araç ile giden ekspertizlerde ulaşım mesafesi 50 km üzerinde ise mesafe aşımından dolayı masraflar ödenmektedir.

İzmir Oto Ekspertiz Fiyatları : Ücretini Kim Öder?

İzmir oto ekspertiz fiyatları yanı sıra merak edilen ve sıkça üzerinde konuşulan kısım ise ekspertiz ücretini kimin ödediğidir. Bu ücreti ikinci el araç satış öncesi alıcının, araç hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmayı istediği takdire ekspertiz ücretini ödemesi gerekmektedir. Maddi zarara uğramamak adına araç alımı öncesi ekspertiz hizmeti almanız önerilmektedir.

En İyi İzmir Oto Ekspertiz Firması : Oto Ustam

İzmir Oto Ekspertiz İşi Nasıl Yapılır?

Oto ekspertiz hizmeti öncesi aracın temiz olması daha verimli bir sonuç alınması için oldukça önemlidir. Oto ekspertiz fiyatlarından sonra akla ilk gelen soru nasıl yapıldığı olmaktadır. Belirli aşamalar ile ekspertiz işlemi tamamlanır. Bu aşamalar;

İlk aşama araç süspansiyon kontrolü,

  • Fren kontrolü,
  • Araç motor aksamı kontrolü,
  • Aracın beyin sistemi kontrolü,

Tüm bu aşamalar yapıldıktan sonra rapor hazırlanır ve araç sahibine veya aracı satın alacak olan kişiye teslim edilmektedir.

İzmir Oto Ekspertiz Raporu Ne Zaman Çıkar?

Ekspertiz raporunun ne kadar sürede çıktığı ise aracın yaşı ve hasar durumuna göre  değişkenlik göstermektedir. İzmir oto ekspertiz fiyatları yanı sıra raporun ne kadar sürede çıktığı ve TSE standartlarına uygun olması da oldukça önemlidir. Belirlenmiş olan 5 aşama dışında daha fazla bölgenin kontrol edilmesi üzerine de rapor süresi değişkenlik göstermektedir. Ekspertiz raporu ortalama 30-60 arasında çıkmaktadır.

Uygun fiyat ve güvenilir bir hizmet almak için otoustam.net adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s